Afrodyta- inicjacja alchemicznej Bogini.

Afrodyta – kochająca śmiech Bogini miłości i piękna, kochanka i twórcza kobieta

Do czego nas zaprasza? Czym jest archetyp Afrodyty w naszej psyche?

Archetypy to prastare wzorce ukryte w nieświadomości , praobrazy przejawiające się w mitach symbolach , w marzeniach sennych lub fantazjach.
Mogą istnieć tylko potencjalnie w naszej psyche albo wkraczając w sferę świadomą przejawiają się naszym życiu, stając się nośnikiem pewnych wzorców zrachowań.

Afrodyta –najpiękniejsza z wszystkich bogiń, zrodzona z morskiej piany
kojarzona z gołębiami, symbolem zakochanych par, łabędziami , różami, złotymi jabłkami oraz zmysłowymi owocami granatu ,jest praobrazem w naszej psyche łączącym nas ze zmysłowością, seksualnością, pięknem i miłością .

Każdy tych aspektów , jest potężnym transformującym czynnikiem w rozwoju kobiety i jej ścieżce indywiduacji i duchowego wzrostu.

W kulturze judeochrześcijańskiej archetyp Afrodyty został zdeprecjonowany, zaryglowany poczuciem winy , wstydem , odcięciem od duchowych korzeni. Przyszedł jednak czas kiedy moc tego archetypu budzi się na nowo, zasilając życiodajnymi , płodnymi wodami psyche kobiety.

Zmysłowość

aphrodite-susan-seddon-boulet-1941-1997

Afrodyta pokazuje drogę powrotu do doświadczania życia w bezpośredni sposób. Pozostawiając sferę intelektu, koncepcji , umysłu . uczy że cała abstrakcyjna wiedza jest tylko cieniem rzeczywistości , ponieważ by zrozumieć świat wiedza nie wystarcza, musisz go zobaczyć, dotknąć , żyć w jego obecności . Dlatego Bogini zaprasza do połączenia z ciałem , do pełnej obecności w tu i teraz , do powrotu do zmysłów, zaprasza nas z powrotem do naszego ciała.

Kiedy zostawiamy koncepcje i wyobrażenia o tym jaki jest świat, jaki powinien być, jakie powinnyśmy być my albo inni , jak powinnyśmy się zachowywać albo jak inni powinni się zachowywać, kiedy pozwalamy sobie powrócić do zmysłów, czucia , nasze ciało zaczyna się odprężać , staje się miękkie, czujące, ciepłe, pełne energii , a kiedy energia płynie w nas swobodnie doświadczamy spokoju, przyjemności , radości , odzyskujemy naszą naturalną przestrzenność , wracamy do naszej prawdziwej jaźni i połączenia ze wszystkim wokół nas .

Przyjemność

Pragniemy jej, opieramy się jej, podążamy za nią , idealizujemy i oceniamy , oddzielamy się od niej poczuciem winy i wstydu

Afrodyta uczy nas, że czysta wibracja jaką niesie przyjemność jest dla nas drogą, portalem poprzez który możemy się zanurzyć w rozkoszne ciepło i błogość z których jesteśmy zbudowane

 

Kobiecość w rozwoju specjalna edycja www

 

Seksualność

Afrodyta otwiera nas na alchemię naszego ciała , jego erotyczną naturę, otwiera na seksualność . Przemienia śmiertelną kobietę w boginie miłości, której magnetyzm wciąga innych w jej erotycznie naładowane pole .Zwiększa naszą seksualną samoświadomość , doświadczenie przyjemności, błogości, ekstazy .Prowadzi kobietę do połączenia z jej energią seksualną, która oznacza tak naprawdę energię życiową, wibrującą w każdej komórce kreatywnością, płodnością , życiem .
Uczy kobietę, że jej seksualność należy tylko do niej i reprezentuje siłę twórczą kobiety

W archetyp Afrodyty wpisana jest ogromna moc zmiany , cykliczności i tworzenia. Namiętność i miłość łączy i tworzy nowe życie, nową niepowtarzalną jakość

Kobieta , w której budzi się archetyp Afrodyty ,podąża za tym co ją fascynuje, sięga po swoją autonomie , ma odwagę żyć własnym życiem i przełamać ograniczające wzorce narzucone przez społeczeństwo , wejść na drogę indywiduacji

a14b3a9e-8d20-427c-a437-41fefb6853fe

Piękno

Archetyp Afrodyty kontaktuje naszą psyche z pięknem. Czym jest piękno w drodze transformacji?
Piękno może oczarować zmysły, pobudzić intelekt, zawładnąć umysłem, poruszyć serce.
Piękno które porusza nasze serca i dusze kontaktuje nas z boskością
Bowiem piękno jest aspektem boskości, przyciąga nas, zachwyca, obejmuje całą naszą istotę

 

Warsztaty- Afrodyta- inicjacja alchemicznej Bogini. 19-20.11.2016r

Afrodyta- inicjacja alchemicznej Bogini.

www.zlotymost.pl

prom dresses australia,christian louboutin uk,ralph lauren italia shop,louis vuitton outlet,michael kors outlet