Indywidualne konsultacje terapii jogą

Terapia jogą to starożytna wiedza jogi w połączeniu z nowoczesną medycyną będąca holistyczną nauką i skuteczną metodą radzenia sobie z problemami zdrowotnymi i schorzeniami, które dotykają człowieka Zachodu.

Celem jogi w leczeniu danego schorzenia jest poprawa zdrowia jednocześnie na wszystkich poziomach poprzez przywrócenie naturalnej wewnętrznej równowagi. Joga, której działanie terapeutyczne jest całościowe, nie jest ukierunkowana na same symptomy, ale uwzględnia wszelkie powiązania w ciele fizycznym i energetycznym.

opis kursu

W programie terapeutycznym praktykujemy asany (pozycje ciała), pranayamę (ćwiczenia oddechowe), relaksację, medytację. Pracujemy nad zmianą wzorców myślenia, koncentrujemy się na stylu życia i sposobie odżywiania. Podejście jogi jest holistyczne, obejmuje całego człowieka z wszystkimi jego potrzebami, z uwzględnieniem indywidualnych, specyficznych dla danej osoby uwarunkowań, zależnych od wieku, płci i stanu zdrowia.

Codzienna praktyka kompleksowego programu jogi, profesjonalnie dobranego zgodnie z potrzebami danej osoby, może przywrócić naturalną równowagę i zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.

Metody tradycyjnej medycyny i terapii jogą powinny być stosowane jednocześnie. Wtedy joga znacząco wspiera skuteczność metod nowoczesnego leczenia, a także łagodzi nierzadko jego poważne skutki uboczne.

Dla kogo?

Jako metoda lecznicza, wspomagająca i prewencyjna, terapia jogą jest stosowana w leczeniu wszystkich chorób. Stosując terapię jogą, w zależności od rodzaju schorzenia można uzyskać albo istotny efekt wspomagający inną formę leczenia, albo pełne wyleczenie. Doskonałe efekty lecznicze uzyskuje się w leczeniu:

1. chorób  układu ruchu:

  • napięciowe bóle kręgosłupa
  • dyskopatia
  • spondylozy
  • wady postawy (np. skolioza)
  • reumatyczne zapalenie stawów

2. depresji i bezsenności

3. depresji poporodowej

4. nadciśnieniu tętniczym i chorobach układu krążenia

5. nadczynności i niedoczynności tarczycy

6. astmie

7. zapaleniu zatok

8. bólach głowy, migrenach

9. zaparciach

10. zespole jelita drażliwego

11. cukrzycy

12. zaburzeniach miesiączkowania

13. problemach z naturalnym poczęciem dziecka

14. połogu

15. nietrzymaniu moczu i wypadaniu macicy

16. impotecji/zaburzeniach erekcji

17. jąkaniu

Prowadzący
Guru Sri Rajeshji

duchowe imię Sanyasi Bhargava - mistrz jogi i tantry , Kundalini joga, Kriya joga, Chakra awakening. Jedyny w Polsce dyplomowany terapeuta jogą, doświadczony stress manager. Ukończył Apllied Yogic Science w Bihar Yoga Bharati, jedynym na świecie …

więcej...
Zapisy
prom dresses australia,christian louboutin uk,ralph lauren italia shop,louis vuitton outlet,michael kors outlet