Kurs tantry-poziom pierwszy. 16-18.10 2015r
3-dniowy teoretyczny i praktyczny kurs wprowadzający do tantry w tradycji hindiustycznej

Tantra nie jest wiedzą, którą możesz poznać, studiując pisma. Wymaga regularnej praktyki, pracy z mantrą i jantrą, pod kierunkiem mistrza. Jest wiedzą przekazywaną od wieków, początkowo wyłącznie ustnie; dopiero w okresie średniowiecza powstały pierwsze tantryczne teksty.

Tantra dosłownie znaczy “narzędzie służące do rozciągania, poszerzania (świadomości)”, od sanskryckiego rdzenia “tan” – ciągnąć. W hinduizmie tantryzm jest tradycją duchowego rozwoju opartą na filozofii, według której wszystko co istnieje, stanowi manifestację jednego bytu.

Podstawowy dualizm wyraża się jako męskość i żeńskość, przy czym rozumiemy te dwa aspekty jako energie przejawiające się w każdej formie doczesnej rzeczywistości. Na wyższym poziomie zrozumienia nie ma rodzaju męskiego i żeńskiego, jest tylko Jedno. W tantrze owo Jedno nazywa się Śiwa-Śakti i określa jedność kosmicznej świadomości z twórczą energią.

Tantra objmuje pełną drogę życia, obejmującą aspekty fizyczne, umysłowe, psychiczne i duchowe. Tantra nazywana bywa na Zachodzie “jogą seksu”, bo aspekt seksualny jest w niej istotny, ale też nie jedyny. I ważne jest, jaką pełni rolę i jakie zajmuje miejsce. Seks nie jest tutaj celem, ale środkiem do osiągnięcia pełni najwyższej świadomości – bycia Jednym.

opis kursu

Poziom pierwszy kursu obejmuje następujące zagadnienia:

Rola guru w podróży przez wiedzę tantry

Zrozumienie wiedzy i nauk tantrycznych

Znaczenie i cel tantry

Związki między jogą i tantrą

Mantra, jantra, mandala i ich związki z umysłem

Zrozumienie pięciu elementów (tattwa), pięciu zmysłów kosmicznej świadomości i indywidualnej świadomości

Dla kogo?

Dla wszystkich pragnących rzeczywistego  poznania podstaw tantry  w przekazie Mistrza

Forma

wprowadzenie teoretyczne wraz z praktyką

Prowadzący
Guru Sri Rajeshji

duchowe imię Sanyasi Bhargava - mistrz jogi i tantry , Kundalini joga, Kriya joga, Chakra awakening. Jedyny w Polsce dyplomowany terapeuta jogą, doświadczony stress manager. Ukończył Apllied Yogic Science w Bihar Yoga Bharati, jedynym na świecie …

więcej...
Ceny i warunki płatności

650 zł plus cena zakwaterowania i wyżywienia

Miejsce Beskid Wyspowy

 

 

 

 

 

prom dresses australia,christian louboutin uk,ralph lauren italia shop,louis vuitton outlet,michael kors outlet