Panchakarma wspierana JogaTerapią
Indie Kerala 1.04 - 14.04. 2018

Wiosna to czas budzenia się życia, to początek nowego cyklu wzrostu i rozkwitu. To czas ugruntowania i napełnienia się soczystą energią z samego źródła. Im więcej energii zgromadzimy na wiosnę, tym łatwiej, spokojniej i skuteczniej będziemy realizować swoje cele przez cały rok. Dlatego  Złoty Most zaprasza Państwa na wiosenne przebudzenie do położonego nad brzegiem Oceanu Indyjskiego resortu w Kerali. Pięknego miasteczka będącego centrum medycyny ajurwedycznej południowych Indii.

Aby odzyskać wewnętrzny spokój, działać skutecznie ale w rozluźnieniu, rozpoznać swoje prawdziwe talenty i cele, których realizacja przyniesie nam spełnienie nie trzeba szukać na zewnątrz. Wszystko co nam do  tego trzeba mamy już w sobie od urodzenia. Paradoksalnie więc rozwój polega na usunięciu przeszkód, które zasłaniają nam prawdę o nas samych. O tym kim jesteśmy i kim możemy się  stać.  A stać możemy się tak na prawdę lepszą wersją siebie samych. To właśnie będziemy robić tej wiosny w Kerali. Będziemy pielić życiodajne grządki naszego ciała, usuwać emocjonalne chwasty i sycić się słońcem i wodą aby harmonijnie wzrastać i pozwolić zakwitnąć owocom naszego życia.

A tak przy okazji w zasadzie gwarantowanym „efektem ubocznym J” będzie zrzucenie od 5 do 10 zbędnych kilogramów, co przed nadchodzącym latem zdecydowanie przyda się każdemu dbającemu o swój wygląd, a letnia kolekcja ubrań z poprzedniego sezonu nie będzie już straszyć lecz na nasz widok odetchnie z ulgą :)

Panchakarma i Joga to dwa starożytne źródła praktycznej mądrości, które posłużą na do realizacji tego celu.

opis kursu

Panchakarma czyli coś dla ciała

Jak wiadomo, wszystkie nasze wspomnienia, traumy i trudności zapisane są w naszych ciałach. Stanowią pryzmat, przez który widzimy siebie i otaczający nas świat i najczęściej nie są to niestety różowe okulary. To raczej pełen mroku ciężar, który wikła nas w przeszłości. Ale przecież to wszystko już minęło! Jakoś daliśmy radę! Przeżyliśmy! Teraz to już tylko niewygodne ślady przeszłości, zbędny bagaż, który trzeba porzucić aby lekko udać się ku przyszłości. Panchakarma to składający się z 5 elementów ajurwedyczny system detoksykacji, który skuteczni oczyści nasze ciała, przywróci zdrowie, da nam rozluźnienie i wewnętrzną przestrzeń do działania.

Indywidualną diagnozą uczestników, doborem odpowiednich środków oraz przeprowadzeniem całego procesu oczyszczania zajmie się Dr Prathish G Bams wraz zespołem asystentów i masażystów. Ponieważ Panchakarma to również znakomity początek dla decyzji o zdrowym trybie życia i odżywiania, każdy z uczestników otrzyma szczegółowe informacje i zalecenia dotyczące tego co dla niego dobre i zdrowe oraz receptę na ajurwedyczne preparaty, które będzie mógł stosować po powrocie do domu.

JogaTerapia czyli coś dla ducha

Wyrosły z tradycyjnej jogi indyjskiej system JogaTerapii, to znacznie więcej niż powszechnie kojarzony z jogą zbiór pozycji ciała - asan. To zbiór praktyk oddechowych, medytacyjnych i fizycznych, który indywidualnie dobrany dla każdego uczestnika pozwoli zdecydowanie poprawić wszystkie aspekty psychofizyczne oraz ostatecznie pozbyć się uciążliwych dolegliwości ciała a także uzyskać  jasność i spokój umysłu.

Codzienna, wspólna dla wszystkich praktyka i medytacja poranna usprawni ciało, doda energii i przyniesie radosny spokój sprzyjający procesowi oczyszczania. Praktyka i medytacja o zachodzie słońca będzie indywidualnie dostosowana dla każdego i zgodna z diagnozą i  zaleceniami Dr Pratisha. W ten sposób maksymalnie  szybko uzyskamy oczekiwane i pozytywne efekty terapii.

Forma

Gdzie będziemy mieszkać czyli coś dla normalnej ludzkiej przyjemności :)

Varkala Beach w Kerali!!!

Nie ma chyba bardziej soczystego miejsca dla odzyskania własnej witalności i wiosennej soczystości. Piękne, szerokie złote i czarne plaże, wysokie klify i roślinna dżungla charakterystyczne raczej dla inetrioru niż wybrzeża czynią z tego miejsca istny raj na ziemi. Już sam widok, zapachy, kolory i dźwięki potrafią sprawić, że wpływa w nas błogość i spokój. Do tego jeszcze magiczna, otwierająca serce sekretna moc Indii, muzyka life, wspólne tańce i śpiewanie, świeże przyprawy i owoce i … No tak, ale zdecydowani lepiej będzie to kiedyś wspominać niż tylko teraz o tym marzyć :)

Otoczony przepięknym ogrodem pensjonat, w którym się zatrzymamy położony jest na skraju plaży i znajduje się w nim wszystko co będzie nam potrzebne do spokojnego zadbania o siebie. Do wyboru są pokoje 2 i 4 osobowe, z klimatyzacją lub bez – pamiętajmy jednak, że praktycznie całe dnie będziemy spędzać w naturze więc pokój posłuży wyłącznie do spania.

Ilość miejsc jest ograniczona więc jeśli właśnie teraz czujesz, że chcesz zasiać na wiosnę ziarno zdrowia i radości skontaktuj się z nami a odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy szczegółowych informacji

panchakarmawindiach@gmail.com

Namaste

P.s. Bardzo prosimy o nie korzystanie z formularza zapisów ponieważ z racji wprowadzanych zmian w serwisie aktualnie może nie zadziałać poprawnie.

Prowadzący
Dr Dr Prathish G Bams

Dr Prathish G Bams - dyplomowany lekarz medycyny ajurwedycznej z wieloletnim doświadczeniem. Od  10 lat jako członek The Arya vaidhya Pharmacy Coimbatore (powstałego w latach 40 instytutu medycyny ajurwedycznej) prowadzi własną klinikę.

więcej...
Dr Rajesh Kumar

Dr Rajesh Kumar ( Guru Rajeshji) –Indie - mistrz jogi i tantry , kundalini joga, kriya joga, chakra awakening. Dyplomowany terapeuta jogą, doświadczony stress manager. Doktorat w zakresie jogi wg Satyanandy i jej zastosowania dla …

więcej...
Ceny i warunki płatności

Cena nie powinna przekroczyć kwoty 2100 EUR w zależności od standardu wybranego  pokoju. Cena nie obejmuje kosztów przelotu i ubezpieczenia.

Zapisy
prom dresses australia,christian louboutin uk,ralph lauren italia shop,louis vuitton outlet,michael kors outlet