Ośrodek Terapii i Rozwoju Osobistego

„Złoty Most”

Nasz ośrodek nazwaliśmy „Złoty Most”, aby podkreślić, jak ważne jest łączenie różnych podejść w jedną, spójną ścieżkę rozwoju. W naszej codziennej pracy korzystamy zarówno z najnowocześniejszych odkryć współczesnej nauki, jak również z mądrości starożytnej wiedzy duchowej. Poprzez pracę w sferze fizycznej, psychicznej i duchowej scalamy wszystkie aspekty życia – ciało, emocje, uczucia i duchowość.

Ośrodek Terapii i Rozwoju Osobistego „Złoty Most” pomoże Ci odnaleźć Twoją indywidualną drogę wewnętrznego rozwoju, drogę ku zdrowiu oraz życiu w harmonii z samym sobą, otoczeniem i naturą. Nasi eksperci – po zapoznaniu się z Twoją indywidualną sytuacją – zaproponują Ci program rozwoju osobistego w pełni dostosowany do Twoich potrzeb, wymagań oraz preferencji. Poprowadzą Cię ku Centrum Serca, ponieważ miłość jest najpotężniejszą siłą uzdrawiającą oraz integrującą.

Lek. med. Irena Nowak – Psychoterapeuta, Terapeuta jogą, Psychiatra

Lek. med. Irena Nowak

Specjalistka drugiego stopnia w zakresie psychiatrii, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certyfikat nr 310), autorka wielu programów rozwoju osobistego. Nauczycielka i terapeutka jogą.

Ukończyła II stopień szkolenia „Psychodrama wg Moreno” prowadzonego przez Europejski Instytut Psychodramy, Kurs Psychologii Analitycznej prowadzony przez International Association for Analytical Psychology, Magnum Opus, Symbols of Transformation, Mundus Imaginalis, Liberation from Maya Course w Centre of Applied Jungian Studies oraz Kurs Instruktorski „Symbolika ciała i improwizacja ruchu”.

Współautorka książki „Psychodrama – elementy teorii i praktyki”.

Członek Zarządu Grupy Roboczej Hipnoterapii SNP PTP w latach 1998-2000, Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP), Członek Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP oraz Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej.

Od ponad 30 lat towarzyszy swoim klientom i pacjentom w ich procesie uzdrowienia i rozwoju zarówno w formie indywidualnej i grupowej pracy terapeutycznej, jak również poprzez liczne warsztaty rozwojowe.

Dr Rajesh Kumar – Mistrz jogi, Terapeuta jogą

Dr Rajesh Kumar

Mistrz jogi i tantry, kundalini joga, kriya joga, chakra awakening z Indii. Dyplomowany terapeuta jogą, doświadczony stress manager.

Ekspert w zakresie psychologii stosowanej, seksuologii i poradnictwa psychoseksualnego (Master in Applied Psychology, Sexology and Psychosexual Counselling).

Jedyny w Polsce dyplomowany terapeuta jogą. Posiada wieloletnie doświadczenie terapeutyczne.

Ukończył Apllied Yogic Science w Bihar Yoga Bharati – jedynym na świecie uniwersytecie prowadzącym studia podyplomowe w zakresie jogi i terapii jogą, który stawia sobie za cel łączenie medycznej, akademickiej i naukowej metodologii z wizją duchową.

Prowadził m.in. badania nad zastosowaniem jogi w leczeniu bezsenności i chorób układu ruchu. Doktoryzował się w zakresie jogi wg Satyanandy i jej zastosowania dla współczesnego człowieka.

Zaprojektował i prowadzi kurs „Happiness and Well-Being” na międzynarodowym uniwersytecie Manav Rachna w Indiach. Prowadzi zajęcia w ramach School of Inspiring Leadership na SOIL Institute of Management – jednej z najlepszych akademii w Indiach, a także „Międzynarodowe Kursy Terapeuty Jogą i Kursy Nauczycielskie Jogi” w Indiach i Europie oraz szkolenia i warsztaty na całym świecie.